Сьогодні: 2024-04-25

Веб розробка - інструментарій досвідченної людини

Оптимізація витрат на IT

T інфраструктура включає в себе всю техніку (ПК, телефони, планшети, роутери, внутрішні мережі), послуги, що надаються зовнішніми компаніями (оренда і обслуговування серверів, інтернет провайдери, аналітика), фахівців, які забезпечують працездатність поточної структури (технічна підтримка, системні адміністратори ) і персонал, який займається розробкою і вдосконаленням IT інфраструктури (софт і веб-розробники, інтернет-маркетологи).

На підтримку такої великої інфраструктури може йти більше половини всіх витрат компанії. Саме з цієї причини потрібно проводити аудити і оптимізувати грошові витрати і роботу персоналу.

Як удосконалити IT інфраструктуру компанії?

Для оптимізації IT інфраструктури необхідно провести ретельний аналіз усіх витрат:
• витрати на підтримку мереж і обладнання;
• витрати на обслуговування серверної частини і програмного забезпечення;
• витрати на персонал.

Часто витрати на обладнання і їх технічну підтримку завищені. Це може бути пов'язано з масою причин: застаріле обладнання, простої техніки або не оптимальне використання ресурсів. Вирішити проблему допоможе оренда необхідних комплектуючих. В цьому випадку у вас завжди буде необхідна техніка з потрібними характеристиками.

Наступне, на що потрібно звернути увагу, - це послуги провайдера. Ринок таких послуг дуже активний, ціни постійно змінюються, технології удосконалюються. Так, проаналізувавши ринок, ви можете знайти більш доступного інтернет провайдера або краще серверне обладнання за нижчою ціною.

Питання про програмне забезпечення, витрати на персонал і технічну підтримку IT інфраструктури потрібно розглядати в комплексі. Тримати велику кількість різних фахівців не завжди вигідно. Це може суттєво вдарити по статті витрат на зарплату персоналу. Вихід з цієї ситуації теж є - аутсорсинг або аутстаффінг.

Ці два поняття дуже схожі. Основна їх суть - надати необхідних фахівців компаніям «на вимогу». Або, іншими словами, бізнес частково або повністю передає управління IT інфраструктурою в руки аутстаффера. Компанія аутстаффер забезпечує фахівцями потрібного профілю компанію замовника. Такий підхід до оптимізації IT інфраструктури дозволяє значно заощадити кошти компанії.

Використовуючи різноманітні методи оптимізації IT інфраструктури, можна знизити витрати в декілька разів. Це може дати додатковий поштовх до розвитку бізнесу.

Схожі статті